neděle 8. prosince 2013

první letošní nadílka

prví vánoční nadílka
Tak jsme s mým mužem dostali první vánoční nadílku. Já jsem byla očividně hodnější, protože skleničku s domácími povidly dostal on a já ten zbytek - zázvorový likér, kapsičku, prý na lásku a ručně šité vánoční a novoroční přání.
Jedlý a pitný dárek je od zkušené kuchařky a blogerky  Kačky Žvýkačky a šité dárky jsou od velmi šikovné patchworkářky a blogerky Lezarts Renaty.
Kačka Žvýkačka má a bude mít na blogu sérii tzv. jedlých dárků, takže kdo si ještě láme hlavu s tím, co pod stromeček, může zkusit nějaký ten jedlý dárek. Třeba zrovna ten můj zázvorový likér.
No a ten, kdo je zběhlý v šití, určitě najde inspiraci na vlastnoručně vyrobený dárek u Renaty Lezarts.
Nakonec musím dodat, že dárky byly skutečně překvapením, vůbec jsem to nečekala.


 
Co dodat nakonec? Asi by se hodila nějaká ta vánoční hudba, nebo jsem si říkala, že sem opět přidám svoji oblíbenou vánoční píseň, ale nakonec se mi vybavilo, v souvislosti s tím likérem, známé "liguééére, liguééére".


Přeji všem pěkný adventní čas a pozor na liguere. Je období vánočních večírků a srazů s přáteli, tak ať to s tím "liguééére" nepřeženeme ...

6 komentářů:

 1. Moc ti ty dárky přeji, Dittu, už jsem taky zažila takové překvapení a je to tak milé...
  A děkuji za info, už mám jasno, já to znám jako práškovou hořčici, přivezla jsem si ji z Londýna a Marks and Spencer ji tak myslím má.
  Pohodový večer přeji, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helčo díky. Jinak, někde jsem narazila na slané pečivo k vínu, pivu,.., do kterého se též dávala ta prášková hořčice. Jestli to najdu, zkusím to a pak hodím na web, ale jen jestli to bude k jídlu :-)

   Vymazat
 2. Dittko,srdečná gratulace!!! Jo ještě mít tak kouzelné ručičky jako naše milá Lezarts...Také ty jedlé dárečky mi dělají chutě,ta kočička se mi moc líbí a vyšíváníčko-umělecké dílo!!! Užij si to z manžílkem jste spravedlivě poděleni:-) ahoj Daja

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dajo, díky. Mám ale takový neblahý pocit, že na muže toho moc nezbude, protože ta povidla mu asi sní synek :-)

   Vymazat
 3. Není možná?:-) že bys mu nemázla chleba z máslem a povidlím?????

  OdpovědětVymazat
 4. Dittuš, to jsou krásné dárečky. Věřím, že tě mile překvapily.
  IVA

  OdpovědětVymazat