sobota 21. září 2013

pár letošních pouťových postřehů

Už to vypadá, že se naše Mariánská pouť "chytla" a stane se do budoucna nedílnou součástí kladenského venkova. Aby tomu tak bylo, musí mít zajímavý průběh a  návštěvníky v uspokojivém počtu. Letos se podařilo obojí - moc pěkný program i spousta návštěvníků. Stánků bylo také dost, tradičně košíkář, pár hrnčířů, šperkaři, ..., stánky s rozličným občerstvením, ale žádný stánek s roztodivnými podivnostmi "made in ..." (doplň si sám) a tak to taky chceme do budoucna uchovat.
Třešničkou na pouťovém dortu byl Teátr Víti Marčíka. To bylo něco. Bránice diváků nebyly v klidu snad ani minutu. Nevím, kdo si dvě pohádková představení užil víc, zda děti, nebo dospělí.Nesmím též zapomenout na folklórní soubor Gaudeamus. Lidové tance, zpěvy a moudra mají něco do sebe. Jsou v nich po staletí ověřené pravdy, city i nálady našich předků.Pro nejmenší návštěvníky nesměl chybět kolotoč na ruční pohon.


Celý den pak doprovázel návštěvníky orchestr FŠ BAND.


Nakonec trocha rukodělné činnosti.
Další fotografie budou na FB stránkách kapličky a OS Žehrovák.

8 komentářů:

 1. Ahoj Dittko,Také by se mi tam líbilo! A která tanečnice v kroji jsi Ty???? Dlužíš mi odpověď:-) pa Daja

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teda Dajo. Ty jsi mě nepoznala? To mě teda mrzí :-))

   Vymazat
 2. Dittu, musím říct, že upřimně závidím - letos se mi nějak nepovedlo na nějaké pouti být. A když chyběly výrobky made in... , tak musela být úžasná.
  Pohodový večer, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helčo, nezoufej. Určitě se ještě někde nějaká vyloupne, ale asi to bude i s těmi " made in ..."

   Vymazat
 3. Ahoj Dittu, jsem rada, ze se vam pout tak vyvedla. Podobne ace moc miluji a vzdy obdivuji zrucnost a nadani. Mej se moc hezky, Monika.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Moniko. Takovehle poute jsou moc pekne, ale moc jich neni. Vetsina pouti je u nas se stanky s plastovymi sunty a kolotocarskymi atrakcemi s rvouci muzikou.

   Vymazat