sobota 16. března 2013

labutí píseň paní zimy

V posledních dnech slýchám dosti často, ať už ta zima skončí, že už má být jaro.
Při té příležitosti se mi vybavil březen 2006.


 
Bylo tolik sněhu, že jsme ho neměli kam odhazovat. Běžky jme si sice mohli nasadit pomalu v kuchyni, ale to každodenní uklízení sněhu pomalu ztrácelo punc romantiky ladovské zimy.K této "kruté" zimě 2005/2006 jsem našla docela zajímavé čtení a dovolím si ocitovat jeden krátký odstavec:
Zima v ČR byla nejdelší od počátku měření v roce 1926. Rekord z roku 1970 se 123 dny souvislé sněhové pokrývky byl překonán už v březnu a o Velikonocích dokonce překročil hranici 150 dnů. Na čtvrtině území byla sněhová nadílka rekordní. V březnu bylo naměřeno 150 až 220 procent běžného srážkového úhrnu. Sněžení ustalo až koncem měsíce, kdy se "stoletá zima" rázem změnila ve velké záplavy s průtoky na úrovni dvacetileté, stoleté nebo i pětisetleté vody.
Letos to je celkem pohodička. Talovín pod sněhovou pokrývkou očividně nestrádá.A Zuzana se snaží užít si poslední sníh, který se už pomalu, ale jistě ztrácí.Letošní březen se s tím před 7 lety nedá vůbec srovnat (doufám, že jsem to teď nezakřikla) a snad už zima zpívá svoji labutí píseň.

12 komentářů:

 1. Snad ten poslední březnový sníh byl opravdu poslední:-)))
  Ajka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebyl! Dneska tady sněží (tady znamená několik km od Kladna).
   Je to sranda s tím počasím :-)

   Vymazat
 2. Zima se snížkem je pěkná, ale už té kosy stačilo, je na řadě příjemnější roční období.
  Máš pěknýho hafušáka :-)
  čau jaromila

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Jaromilo. Vidím to jako ty a Zuzaně vyřídím, že je fešanda :-)

   Vymazat
 3. Dittu, já už mám tedy taky dost, chci slyšet tu labutí píseň!
  Moc zdravím, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helčo, labutí píseň se odkládá. Dneska u nás sněží.

   Vymazat
 4. Moc dobře si na tu zimu 2005-2006 vzpomínám. Lámala rekordy v množství sněhu, ale ta letošní zlámala rekordy s minimem slunečního svitu. Tak si třeba tu labutí píseň, na první jarní den, zazpíváme:-D
  Přeji Ti a všem vkročit do Jara bez zimního kabátu!!!
  Hezký týden a bezproblémové oslavy Josefa:-D!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta zima 2005/06 byla opravdu super. Jízda do práce do Prahy a z práce bývala adrenalinovým sportem. Silnice mezi poli byla někdy tak zavátá, že nebylo poznat, kudy vlastně vede (to ještě nebyl poslední úsek dálnice před Prahou), dalo se to jen tušit podle odložených aut podél.
   Josefovi to vyřídím :-) a pozdravuj tam u vás.

   Vymazat
 5. Krásné zimní fotky. Sníh mám ráda - na fotkách:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za pochvalu. Sníh mám ráda i v reálu, ale někdy už to opravdu stačí, ale sníh si nedá říct :-)

   Vymazat
 6. Dittko,dnes jsi mě vrátila do hodně mladých let!!!!To není ani možné jak byli Vlasta a Jirka mladí a štíhlí a td...Takovou zimu jak máš na fotkách to beru!!! Tvůj synátor tam má tak krásné zdravě červené líčka jako u Lady!!! Ani nevím jakou máš doma krasavici Zuzanku!!! Já ti ani netoužím nic urychlit,kdo ví co bude???Kvitečka už ožily tak to asi bude dobré .Pro dnešek ahoj a ještě si pustím ty labutě....Daja

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Dajo. Synek už má za tu dobu o 7 víc a my jsme měli dnes po ránu čerstvých sněhových 10 čísel. Jo, a Zuzaně vyřídím, že je krasavice. Určitě bude poskakovat s nosem nahoru. Měj se hezky.

   Vymazat