sobota 18. června 2011

zimolez, kam's to vlez'!?


Na zahrádce mám zimolez (asi ovíjivý). Taky se mu říká kozí list a jednomu zimolezu se také říká růže z jericha. Zimolezy krásně voní. První vůně se do vašeho frňáku dostane v podvečer a pak nádherně voní celou noc a láká k sobě lišaje.


Dneska ráno jsem šla na zahrádku monitorovat počasí a shledala jsem, že nestojí za moc. Bylo po dešti, chladno a šedá obloha nevěstila nic dobrého. Když se tak rozhlížím, koukám že nám ze střechy vyrůstá zimolez. Jeden šlahoun se prodral skrz tašky za sluníčkem a teď tam dělá parádu.


Naše zahradní džungle se dále rozrůstá, ale myslím, že nás určitě nepohltí, spíše zahltí!


Ještě pár slov nakonec:
Zimolez je také oblíbená vůně ve voňavkářském průmyslu.  Kdo má rád tuto vůni, může si ji pořídit v podobě kapalné třeba od Yves Rochera (mám ji vyzkoušenou, krásně voní) nebo od Annick Goutall (nemám vyzkoušeno).

8 komentářů:

 1. VŮNI ZNÁM, JE OPRAVDU OMAMNÁ, ALE I PŘÍJEMNÁ.
  KVĚTY JSOU KRÁSNÉ.
  TAKÉ CHVÁLÍM ZAHRADNÍ DŽUNGLI, MOC HEZKÁ NA POHLED.
  PŘEJI PŘÍJEMNÝ VÍKENDÍK. U NÁS PRŠÍ.
  BOHDA

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj Dituško,
  máme ho na zahrádce taky, ale vůbec jsem netušila že se mu říká kozí list:)Dík za nové znalosti a hezké fotečky Vlaďka

  OdpovědětVymazat
 3. Dittu, máš ho krásný! My na jaře koupili taky jeden, letos asi květy nebudou, ale těším se.
  Hezké odpoledne, zdravím Helena

  OdpovědětVymazat
 4. BOHDA
  Díky za pochvalu. Dalo by se říci, že u naší zahrádky se řídím heslem: Žij a nech růst .-))
  Jinak, vůně zimolezu mi trochu připomíná lilie.
  Vlaďka
  To mě těší, že se ti fotky líbí. S tím názvem zimolezu je to zajímavé. Francouzsky je to ten kozí list - chevrefeuille, anglicky zase něco jako medový sosák - honeysuckle, což je i ženské jméno a u nás je to zimolez :-))
  Heleno, možná ti ještě pokvete.
  Všem přeji pěkný zbytek neděle s tak trochu aprílovým počasím. Ditta.

  OdpovědětVymazat
 5. Ditto, hm zimolez vidim poprve v zivote. Ma krasne kvety. A mas moc hezkou zahradku, hrozne se mi libi ta policka... Krasny den, Katerina

  OdpovědětVymazat
 6. Katko, děkuji za pochvalu. Myslím, že zimolez jsi už někdy viděla, pouze jsi nevěděla, že je to zimolez. Je jich hodně druhů.
  Polička ještě loni sloužila na kaktusy, teď tam mám netřesky ve starých formách na bábovky a nějakou tu aloe veru. Hezký zbytek dne, Ditta.

  OdpovědětVymazat
 7. Dittu, děkuji ti za super informaci, jak se vlastně jmenuje :o)) má ho kamarádka, nádherně narostlý a fakt úžasně vonící, ale netušila jsem jak se jmenuje...pěkný podvečer...Radka

  OdpovědětVymazat
 8. Radko, taky vždy uvítám, když se na nějakém tom blogu něco dozvím, protože pátrání je občas, aspoň u mě, neúspěšné. Pěknou so + ne, Ditta.

  OdpovědětVymazat